Pligg – auto content w stylu 2.0

Wygląda na to, że przechodzącemu ostatnio swoje 5 minut sławy Scuttle, wyrasta nowa, poważna konkurencja. Mowa tu o innym open sourcowym projekcie, który każdemu umożliwia stworzenie strony "wykopopodobnej", czyli takiej, gdzie zawartość dodawana i oceniania jest przez użytkowników.

Autocontent 2.0

Każdy użytkownik internetu musiał już spotkać się ze stronami wykopopodonymi, na których umieszczane są linki do stron, które internauci uważają za interesujące. Każdy taki link jest potem weryfikowany przez społeczność, która powstałą wokół danej strony i albo pozostaje na stronie głównej, albo zostaje zakopany w odmęty internetu. 

No dobrze, ale jaki to ma związek z automatycznym generowaniem treści? Już tłumaczę.

Skoro czytasz ten wpis, to zapewne jesteś już trochę w temacie, postawiłeś kilka autoblogów, lub nawet jakiegoś Scuttla. Autoblog ma tą zaletę, że treść generujesz z wybranych przez siebie kanałów rss, Scuttle, do generowania treści potrzebuję ludzi (spambotów), a więc nie masz zbyt dużej kontroli nad swoimi wpisami.

Pligg z wtyczką RSS Importer, łączy zalety autobloga (rss + ping) oraz Scuttle (idea web 2.0 + coś innego niż silnik WP).

Pligg SEO Edition

Pod tym adresem (należy się zarejestrować) możemy ściągnąc wersję instalacyjną, już podrasowanego pod względem SEO Pligga. Najważniejsze zmiany:

  • optymalizacja meta tagów title każdej podstrony pod dane słowa kluczowe
  • zmiana postaci linków z "pligg_seo_edition" na taką "pligg-seo-edition"
  • usunięcie nazwy kategorii z linków

+ usunięcie kilku błędów, które posiadała wersja ta wersja Pligga (ciągle jest w fazie beta).

Po ściągnięciu paczki i instalacji Pligga na naszym serwerze, możemy ściągnąć polską wersję językową (tutaj) i zabrać się za konfigurację skryptu.

W podstawowej paczce mamy już dostępny moduł RSS Importer, ale polecam ściągnięcie jego rozszerzonej wersji (tutaj), która wprowadza kilka usprawnień (automatyczne tagi) i znacząco ułatwia pracę z modułem.

Tutorial pokazujący jak obsługiwać RSS importer, możemy obejrzeć pod tym adresem. Moduł do prawidłowego działania potrzebuje działającego Crona. Dla ułatwienia, zamieszczam screen, z podstawowymi wartościami

Tyle informacji ode mnie( nie możemy za bardzo ułatwiać, prawda?:) ), w razie jakichś niejasności, zapraszam do komentarzy