Premiera AutoPligga

Dzisiaj miała miejsce premiera AutoPligga – narzędzia dzięki, któremu każdy Pligg bez odpowiednich zabezpieczeń będzie narażony na dużą dawkę spamu. AutoPligg tworzy nowe konta, postuję i automatycznie głosuje na swoje wpisy. No i ma wbudowaną obsługę proxy.

Widać więc, że narzędzie jest zaawansowane i możliwe, że warte swojej ceny. Dlatego, każdego zainteresowanego kupnem zapraszam na oficjalną stronę Auto Pligga hxxp://toolshed.syndk8.net/

Wiem jednak też, że dzięki mojemu wpisowi, kilka osób zdecydowało się postawić ten skrypt na własny użytek, dlatego też ostrzegam, żeby uważać na rejestrację nowych użytkowników (ja póki co usunałem plik register.php na wszystkich swoich Pliggach).

Pligg wydaję się być już martwym projektem, dlatego nie można spodziewać się odpowiedzi twórców Pligga na narzędzie syndk8. Jedyny update jaki ostatnio wyszedł, został zrobiony przez fana projektu, twórce SocialBuzz, bloga z którego dowiedziałem się o problemie i do którego odsyłam.

Can’t always get what you want

Ostatni miesiąc to zdecydowanie za dużo zmian, jak dla mnie, dlatego też nie będę nikogo zanudzał moimi projektami, czy nadmiarem obowiązków (bo i nie ma się czym chwalić).

Co ciekawego dzieję się w polskiej seo strefie? Nie mam pojęcia. Nie zaglądałem na polskie witryny aż do dzisiaj przez bardoz długi okres czasu. I co? I nic. Nuda.

Wystarczyło jednak zajrzeć na blog bluehatseo.com, żeby podłapać pewien kierunek rozwoju. Z bloga trafiłem na robstools.com a stamtąd.. No ale to już przyszłość, której nie mam zamiaru zapeszać.

W każdym razie na dzień dzisiejszy, chciałbym podzielić się wdzięczną informacją, że nasz kochany Subvert & Profit znowu zaczyna normalnie działać.
Stawki spadły do 0.75$ za wykop, ale zaczynam znowu dostawać regularne zadania, podobnie jak moi skierowani, także wartość na koncie rośnie regularnie.

Nowym czytaczom daje linka do mojego dawnego wpisu o Subvert and Profit i zapraszam do teraz już regularnego odwiedzania bloga. Holiday’s over.

Pligg – auto content w stylu 2.0

Wygląda na to, że przechodzącemu ostatnio swoje 5 minut sławy Scuttle, wyrasta nowa, poważna konkurencja. Mowa tu o innym open sourcowym projekcie, który każdemu umożliwia stworzenie strony "wykopopodobnej", czyli takiej, gdzie zawartość dodawana i oceniania jest przez użytkowników.

Czytaj dalej Pligg – auto content w stylu 2.0

Social bookmarking po polsku

Postanowiłem pozostać w temacie polskich serwisów web 2.0 i napisać krótki tutorial o tym, jak przystosować swojego wordpressowego bloga, do interakcji z serwisami social bookmarkingu. Instalacja sprowadzi się do ściągnięcia odpowiedniej wtyczki i lekkiego jej zmodyfikowania. Zaczynamy? :) Czytaj dalej Social bookmarking po polsku

Bezwartościowy wykop.pl

Dnia czternastego stycznia Roku Pańskiego 2008, miałem niebywały zaszczyt być na głównej stronie wykopu.pl. W rezultacie, pozwoliło mi to, chcąc nie chcąc, przeprowadzić mały test i sprawdzić jak wartościowy jest takiego typu traffic.

Według Google Analytics (źródło odwiedzin to wykop.pl – 71% wszystkich odwiedzin tego dnia): Czytaj dalej Bezwartościowy wykop.pl

Wykop.pl – parodia Digg.com

Idea web 2.0 jest piękna. Demokracja pełną gębą. Ludzie tworzą treść, inni na serwisach typu digg.com decydują, co jest fajne i warte pokazania znajomym. Każdy jest zadowolony. Twórcy bo mają duża liczbę odwiedzin, i diggowcy, bo nie mogą narzekać na nudę. Zasada jest prosta:

fajny pomysł + wykonanie + post na digg.com = duża liczba odwiedzin.

Czytaj dalej Wykop.pl – parodia Digg.com

Najłatwiejszy sposób na dochód online

Update: 02.2010. Z przykrością zawiadamiam, że Subvert & Profit nie generuje mi już żadnych przychodów i w zasadzie nie wiem czy sposób opisany poniżej jeszcze działa

Wstęp.

Po przeczytaniu i zastosowaniu się do wskazówek z tego postu, zwiększysz swój tygodniowy dochód o średnio 2-3 dolary.

Jeśli to dla Ciebie za mało to nie czytaj dalej. Dla mnie jednak, sam fakt, że ktoś chce płacić 0.50$ za kliknięcie w 3 linki raz na kilka dni, jest po prostu warty uwagi.

Zajmijmy się więc zarabianiem wraz z Subvert & Profit.
Zasada jest prosta – otrzymujemy wynagrodzenie za wykopanie lub wystumblowanie linków, których dostarczą nam ludzie z S&P. Jeśli nie masz pojęcia o czym piszę, nie przejmuj się, wszystko zostanie wyjaśnione niżej.

Czytaj dalej Najłatwiejszy sposób na dochód online