WordPress 2.5

Zachęcony przez wpis Pajmona, postanowiłem wczoraj aktualizować swojego WordPressa do wersji 2.5. Większość blogów, które czytuje już to zrobiło i oczywiście żaden z autorów nie stwierdził problemów przy aktualizacji do 2.5. Pewny, że u mnie będzie podobnie, trochę nonszalancko zacząłem aktualizację. Wgrałem do nowego katalogu pliki, zmieniłem wp-config.php, puściłem update bazy i… zatrzymały mnie błędy ;)

Po szybkim googlowaniu, znalazłem oczywiście odpowiedź, że na błąd w lini 1307 w pliku widgets.php rozwiązaniem jest.. uwaga, wgranie backupu bazy z przed updatu i ponowna instalacja, w stylu „a nuż teraz się uda”. Jako, że nie miałem ochoty na zabawę z kodem WP, zrobiłem to co doktor zalecił, powtarzając wszystkie kroki co poprzednio i.. udało się :) (przy okazji – róbcie backupy bazy przed aktualizacją, naprawdę się przydają).

Oczywiście użytkowałem już WP2.5 RC więc wygląd i funkcję nowego panelu admina WP, aż tak, jak kolegę Pajmona, mnie nie zachwyciły, ale oczywiście jest to duży krok naprzód i cieszy zwiększenie funkcjonalności a zwłaszcza automatyczna aktualizacja po jednym kliknięciu. W przypadku dużej liczby blogów, jest to po prostu wielki czasooszczędzacz.

A co tam, ciekawego w branży seowej? No coż, mój pligg się pięknie indeksuję, postawiłem nową spam stronkę youtubową (która zdecydowanie potrzebuję templatki i tunningu), a także zabieram się za postawienie Autowikibloga.

A blog został właśnie przeniesiony na jeden z moich serwerków na 8p.pl, niestety poprzedni serwer w home.pl był aż nadto eksploatowany i odbijało się to szybkości z jaką blog działał. BYNAJMNIEJ.PL czeka na nowy template, bo obecny jest zdecydowanie za ciężki, mam już coś na oku, ale potrzebuję trochę czasu na przeróbki.

Na koniec, zapraszam wszystkich do odwiedzin i zgłaszania się do nowego działu partnerzy. Obiecuję że wszystkie propozycję będą rozważone ;)