Premiera AutoPligga

Dzisiaj miała miejsce premiera AutoPligga – narzędzia dzięki, któremu każdy Pligg bez odpowiednich zabezpieczeń będzie narażony na dużą dawkę spamu. AutoPligg tworzy nowe konta, postuję i automatycznie głosuje na swoje wpisy. No i ma wbudowaną obsługę proxy.

Widać więc, że narzędzie jest zaawansowane i możliwe, że warte swojej ceny. Dlatego, każdego zainteresowanego kupnem zapraszam na oficjalną stronę Auto Pligga hxxp://toolshed.syndk8.net/

Wiem jednak też, że dzięki mojemu wpisowi, kilka osób zdecydowało się postawić ten skrypt na własny użytek, dlatego też ostrzegam, żeby uważać na rejestrację nowych użytkowników (ja póki co usunałem plik register.php na wszystkich swoich Pliggach).

Pligg wydaję się być już martwym projektem, dlatego nie można spodziewać się odpowiedzi twórców Pligga na narzędzie syndk8. Jedyny update jaki ostatnio wyszedł, został zrobiony przez fana projektu, twórce SocialBuzz, bloga z którego dowiedziałem się o problemie i do którego odsyłam.

WordPress 2.5

Zachęcony przez wpis Pajmona, postanowiłem wczoraj aktualizować swojego WordPressa do wersji 2.5. Większość blogów, które czytuje już to zrobiło i oczywiście żaden z autorów nie stwierdził problemów przy aktualizacji do 2.5. Pewny, że u mnie będzie podobnie, trochę nonszalancko zacząłem aktualizację. Wgrałem do nowego katalogu pliki, zmieniłem wp-config.php, puściłem update bazy i… zatrzymały mnie błędy ;)

Po szybkim googlowaniu, znalazłem oczywiście odpowiedź, że na błąd w lini 1307 w pliku widgets.php rozwiązaniem jest.. uwaga, wgranie backupu bazy z przed updatu i ponowna instalacja, w stylu „a nuż teraz się uda”. Jako, że nie miałem ochoty na zabawę z kodem WP, zrobiłem to co doktor zalecił, powtarzając wszystkie kroki co poprzednio i.. udało się :) (przy okazji – róbcie backupy bazy przed aktualizacją, naprawdę się przydają). Czytaj dalej WordPress 2.5

Pligg – auto content w stylu 2.0

Wygląda na to, że przechodzącemu ostatnio swoje 5 minut sławy Scuttle, wyrasta nowa, poważna konkurencja. Mowa tu o innym open sourcowym projekcie, który każdemu umożliwia stworzenie strony "wykopopodobnej", czyli takiej, gdzie zawartość dodawana i oceniania jest przez użytkowników.

Czytaj dalej Pligg – auto content w stylu 2.0