EscPartners.pl – nowości

Tego programu partnerskiego, przedstawiać już nie trzeba(trzeba?), biorąc pod uwagę jak szybką karierę zrobiły w polskiej seo branży. Warto jednak, zwrócić uwagę na to, że program ciągle się rozwija i wypunktować listę zmian, które zostały wprowadzone do naszych sklepów.

Limit sklepów

Jak widać, zbytnia popularność nie zawsze musi wyjść na dobre. W przypadku programu partnerskiego escpartners.pl, tak właśnie się stało. Każdy partner, ma teraz limitowaną liczbę sklepów opartych na soap, które może wystawić. Escpartners posiada 5 sklepów partnerskich, każdy partner może postawić 2 sklepy soap, a więc limit wynosi 10 sklepów na konto. Napisałem na konto, a nie na osobę, bo nie wydaję mi się, żeby każdy oparł się pokusie rejstracji kilku dodatkowych kont partnerskich.

Twórca systemu, Pan Tomasz Kapelak, na swoim blogu zapewnia, że dotychczas utworzone sklepy nie będą musiały być kasowane, nawet jeśli ktoś przekroczył limit.

Cachowanie

Bardzo ważna i przydatna funkcja, dzięki której, jedyny mankament sklepów partnerskich – długie ładowanie strony – został rozwiązany. Na blogu escpartners.pl znajdziemy opis w jaki sposób należy zmodyfikować pliki naszego sklepu, aby cachowanie zaczęło działać, ja od siebie dodam tylko, mała zmianę – a mianowicie, wydłużenie czasu życia cachowanego pliki z 3 do 24h.

Wystarczy w pliku include/site.php zamienić

define('CACHE_TIME', 14400);
 na
define('CACHE_TIME', 86400);

Ostatnio została dodana też bardzo przydatna funkcja, automatycznego kasowania plików w katalogu cache, gdy ich liczba przekroczy 10tys.

GZIP

W ramach ograniczania transferu, które sklepy nam zjadają, została też wprowadzona możliwość kompresowania plików przez serwer. Zwiększa to tylko nieznacznie obciążenie procesora serwera, a zmniejsza transfer kilkukrotnie, dlatego warto rozważyć wprowadzenie tej zmiany w naszych sklepach. Szczegóły oczywiście na blogu escpartners.pl

Wygląd sklepów

Nie, tutaj nic na tacy nie będzie podane ;) Chciałbym jednak zachęcić wszystkich, do upiększania swoich sklepów, a najlepiej do wstawiania ich kodu w gotowe templaty. Na pewno, pomoże to klientowi w podjęciu decyzji o kupnie. Skąd to wiem? Pozwólcie, że posłużę sie przykładem 3 moich sklepów. Gdzie wolelibyście kupić książkę? :)

Większość wybrała 2 pierwsze sklepy, a Ty? ;) Wnioski raczej proste.