Eksperymentujemy: E-webcities + Scuttler

E-webcities to projekt, stworzony przez ekipę e-weblinka, o którym pisałem już jakiś czas temu. Indeksuję się dość ładnie mimo mizernego podlinkowania (500 punktów na subdomenę w e-weblinku), ale też ostatnio łapie bana od wielkiego G (nie wierzyłem dopóki sam nie dostałem na świeżutkiej, ledwo zaindeksowanej domenie).

Biorąc pod uwagę ten ostatni fakt, postanowiłem postawić 3 osobne kopie e-webcities, uprzednio różnicując je odpowiednio, tak aby nie myliły się googlowi z setkami innych serwisów, na tym skrypcie. Czy się uda, nie wiem, najwyżej będą 3 bany (po pierwszych 10 nawet ciśnienie już nie skacze ;) ), ale żeby było śmieszniej, zamierzam je linkować tylko z programu, który dzięki właścicielowi web-tools.pl (polecam, świetne narzędzia), otrzymałem do testów, a mianowicie ze Scuttlera, czyli (w wielkim uproszczeniu) automatycznego skryptu do indeksacji, za pomocą Scuttli.

Postanowiłem, że wszysto co będę robił będzie jawne (bo póki co, bana dostała jedna z kopii serwisu z którą się ukrywałem, a gotlinks.info, o którym pisałem w innym wpisie, ciąglę się trzyma) także można spodziewać się adresów domen, tygodniowych statystyk ze Scuttlera, a także z ilości ściągniętych botów, wykresów z zaindeksowanych stron, ogólny full service ;)

Zapytacie dlaczego gram w otwartę karty? Mógłbym odpowiedzieć – za klasykiem – że walczę z systemem i że do pokonania układu, wymagana jest pełna jawność, albo, że chce się polansować. Przyczyna jest jednak naprawdę bardzo prosta: potrzebuje motywacji, a wizja publicznego poniżenia, w wypadku niedotrzymania terminów robi swoje ;)

Jutro zaprezentuję pierwszy serwis, w kolejnych wpisach pozostałe, a w sobotę wrzucę wszystko do Scuttlera i zacznie się zabawa.

Modyfikacje E-Webcities

Pierwszy zmodyfikowany graficznie e-webcities znajduję się pod adresem – www.inf-finansowe.info

Domena z odzysku, nazwa dziwna, ale nie przeskodzi to nikomu w postawieniu precla, prawda? ;)

Template jest taki jaki jest, dodałem kilka usprawnień (jak marquee, czy przecinki zamiast wylistowania), pozmieniałem kolejność i jakoś działa (jeszcze nie wszystko, bo nie mogę się dokopać do pewnych plików).

W każdym razie, dla każdego, kto chce modyfikować kilka wstępnych wskazówek:

  • interesuję nas zawartość katalogu application/views/
  • plik header.php odpowiedzialny jest głównie za sekcję <head> strony, ale zahacza też o początek body. Jest on wspólny dla całego projektu i wykorzystywany w każdym pliku
  • plik start.php – odpowiedzialny jest za główną zawartość domeny głównej – www.domena.pl
  • plik province_start.php – odpowiedzialny jest za główną zawartość poszczególnych subdomen – www.lubelskie.domena.pl
  • plik city_start.php – odpowiedzialny jest za główną zawartość poszczególnych miast – www.lubelskie.domena.pl/lublin
  • plik foo.php to oczywiście stopka
  • za sekcję Polecamy odpowiada plik links.php

Na dzisaj tyle :)