Hosting SEO w Lokoz.info

Zacznijmy od oferty SEO Pakietu w lokoz.info

64 adresy IP – 8 klas adresowych

Każdy z udostępnianych serwerów jest zaopatrzony w 64 różne adresy IP z 8 różnych klas adresowych – po 8 z każdej. Wszystkie klasy adresowe znajdują się w innej geolokalizacji. Większość adresów znajduje się w Polsce, jednak posiadamy również adresację z innych krajów np. Francji, Hiszpanii czy Anglii.

Cała idea naszego rozwiązania opiera się na jak największej różnorodności IP. Z kolei wszystkie adresy dostępne są poprzez jeden panel administracyjny oraz jedno konto FTP.

I w zasadzie wszystko jasne, tylko brać i stawiać wartościowe zaplecze, na które będą wchodzili ludzie i będą do nas linkować z wdzięczności ;-)

Wszystko obsługuje Direct Admin co dla niektórych jest wadą, dla niektóry zaleta, dla mnie jest zwykłym narzędziem do stawiania wart.. – w skrócie – do spamowania.

64 adresy IP rzeczywiście są, każdej domenę  po dodaniu do panelu, można szybko ustawić inne IP i stworzyć subdomenę, która dostanie… pierwsze IP z listy. Tak więc pierwsza i (prawie*) ostatnia bolączka hostingu SEO na lokoz.info to właśnie problem z subdomenami.

Wiadomo, każdy seowiec spamuję subdomeny jak może, zostawiając w spokoju domenę główną, żeby zachować resztki zdrowia psychicznego w przypadku bana na jakaś stronkę **. Dlatego niekoniecznie byłem uradowany, że każda subdomena musi być ustawiana ręcznie, no ale, nie uprzedzajmy faktów.

Jak ktoś zna DA (ja nie znałem, aż tak) to wie, że panelu obsługi samej subdomeny nie uświadczy się, dlatego wymyśliłem sobie sprytnie, że napiszę mejla do admina, z prośbą o pomoc.  Pomoc nadeszła dość szybko i po wymianie następnego mejla zamieniła się w gotowe rozwiązanie. Otóż, żeby zmienić IP subdomeny należy robić to ręcznie, zmieniając odpowiednie rekordy DNS w „Zarządzaniu DNS” danej domeny. Dostałem nawet przykład:

  1. dodajemy subdomenę test
  2. wchodzimy w „Zarządzanie DNSami” domeny
  3. usuwamy wpisy: „test” oraz „www.test” typu A
  4. dodajemy takie samy wpisy A tzn „test” i „www.test”, typ A i wpisujemy wybrany adres IP z puli adresów serwera

No i wszystko fajnie, wszystko działa, ale jednak wydłuża to znacznie zabawę z ustawianiem różnych IP dla różnych subdomen. Mam nadzieję, że kiedyś ktoś wymyśli coś, co usprawni ten proces, bo myślę że zostanę na tym hostingu czas jakiś.

Kolejna fajna sprawa (co odróżnia chociażby od iswift.eu która to usługę zaczynam testować od dzisiaj) to właśnie dostęp ftp – z jednego konta, po prostu wybieramy sobie domeny i łączymy się wrzucając odpowiednie skrypty z jednego miejsca. Można nawet pokusić się i przygotować sobie  pakieciki instalacyjne po czym zostawić ftpa na noc do działania i wgrywania*** a rano, tylko zmienić chmody ;-)

Podsumowując, pakiet seo w lokoz.info spełnia (prawie) wszystkie moje wymagania. Support mejlowy jest szybki, miły Pan dzwoni i daję rabaty na przedłużenie (3 miesiące gratis przy kupnie na rok ;-) a i z księgowości przychodzą w odpowiednim czasie fakturki.

Roboty mam zdecydowanie za dużo, więc pewnie pojawią się niedługo opisy dalszych hostingów z pakietem SEO jak i na pewno, pięknego programiku o nazwie eXdomain ;-)

* bo dzisiaj mi serwer leżał od rana ;-) (wyjaśniło się, że jest jakaś większa awaria, ale pierwsza i w zasadzie to coś normalnego, więc zdania nie zmieniam ;-) )

** różnica między banem na 1 subdomenę, a banem na domene z 10 wartościowymi serwisami jest ogromna. Chociaż nie ma to jak obudzić się pewnego pięknego wakacyjnego poranka, i stwierdzić, że dostało się bana na całe, dedykowane, IP ;-)

*** za to kocham sqlite, wrzucam i mam z głowy konfigurację bazy danych ;-)

PS. Looknijcie też tutaj:

  1. Hosting SEO w Ionic.pl
  2. Hosting SEO w Neteasy.pl