SEO narzędzia za linki.

Nawet nie będę zaczynał pisać czemu znowu taka przerwa w postowaniu. Ograniczę się do „bo tak” ;-)

Dzisiaj szybki wpisik, bo myślę, że warto skorzystać z fajnej promocji firmy CleverStat. Nie ma tu żadnego refa a ja nic z tego, że was informuję nie mam.

Do rzeczy:  CleverStat to producent m.in znanego pewnie większości Free Monitor For Google. Oczywiście w swoim arsenale ma też kilka innych fajnych programów (jak darmowy Parameter – który okazał się bezcenny przy sprawdzaniu efektów wczorajszego Update PR) a większość ma oczywiście płatne licencję.

1 kwietnia ogłosili na swojej stronie, że chcą rozdawać licencje na swoje programy w zamian za linki. Osobiście zawsze chciałem sobie sprawić dużo lepszą wersję Monitora, czyli Accurate Monitor for SE, ale jakoś nigdy nie czułem potrzeby wydawania 150$ na coś bez czego mogę sobie w zasadzie poradzić, przy dość małym wysiłku (no bo po co mi te wykresy, ta historia zapamiętanych pozycji, przecież i tak sam robię raporty i takie tam).

Ale co innego kasa, a co innego marne 3 linki z systemowych stron które akurat mają PR3, prawda? ;-) Zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją – i po 24h dostałem info, że  zostałem zaakceptowany i dostałem rabat 100% na produkt za 149$.

Wybrałem oczywiście Accurate Monitor for SE (Business License) i po chwili przyszedł kolejny mejl z licencją na program. Teraz właśnie się nim bawię i postanowiłem podzielić się tym z Wami ;-)

Ja linkowałem do nich z 3 stron o PR3, ale równie dobrze może to być 10 stron o PR0, 2 linki PR4 lub jeden PR5 (i to już za produkt do 299$ a nie 149$). Szczegóły na stronie CleverStats.

To co, linkujcie i bawcię się dobrze ;-)

PS. Szanowne Google zwróciło mi PR3, co mnie niezmiernie cieszy. Obiecuje mniej spamować!

Jeżodopalacz na start.

Długo oczekiwany, ostro testowany, nowy system wymiany linków, już jest. Jeżodopalacz, znany także jako SeoDopalacz wystartował.

W naszym kraju mamy pełno systemów wymiany linków, stałych, dynamicznych, stało-dynamicznych ( ;) ), co więc wyróżnia system Jeża? To, że nie jest ani SWL’em dynamicznym, ani stałym. SD to system presell pages, które każdy użytkownik stawia samodzielnie, po czym używa linków ze stopek swoich normalnych stron do zaindeksowania wpisów. Zawiłe? To po kolei:

Cytując pomoc systemu:

SeoDopalacz by Excluseo to system wymiany linków, czyli program wspomagający pozycjonowanie stron w popularnych wyszukiwarkach internetowych (Google, Live, Yahoo). SeoDopalacz jest systemem oferującym tematyczne linki presell page stałe (dożywotnie) w treści oraz bezpośrednie linki 14-21-dniowe, w treści.

Pierwsze wrażenia po zalogowaniu – o co tutaj chodzi? ;) Na szczęście pomoc systemu jest zrobiona profesjonalnie i nawet największy laik sobie poradzi.

Główne założenia:

  1. Mamy duże punkty, które dostajemy za udostępnianie serwerów i (sub)domen na automatyczne, systemowe Precle, banalne i szybkie w instalacji
  2. Mamy małe punkty, które dostajemy za podpinanie linków w stopki naszych zwykłych stron (jak w każdym innym systemie), i które służą zarówno do indeksacji naszych precli jak i są linkami bezpośrednimi do stron pozycjonowanych
  3. Dodajemy linki i piszemy artykuły, które wyświetlają się w sieci precli i pozycjonują naszą stronę

[+]

Podoba mi się to, że na każdy dodany link, pod groźbą kary systemowej musimy wstawić artykuł (w praktyce podoba mi się to mniej, ale wrodzona leniwość ludzi testujących – a więc pozycjonerów – do generowania przyzwoitej treści, to raczej standard). Podoba mi się nowoczesna koncepcja – każdy skrypt pinguje do serwisów agregujących jak i do swoich kolegów precli, każdy ma swój kanał RSS i mapę strony. Z ciekawych rzeczy można też wspomnieć o kontroli nad nadużyciami przez samych użytkowników, którzy mają możliwość moderacji precli, artykułów jak i samych linków.

[-]

Nie podoba mi się, to że.. no ok, damy systemowi tydzień wakacji od krytyki, i miejmy nadzieję, że wszelkie usterki techniczne zostaną naprawione.

System właśnie wystartował, więc zapraszam do rejestracji :)

pozycjonowanie
Jeśli ktoś myślał ze link jest z refem, to się nie mylił :)

Koledzy blogowicze o SeoDopalaczu:
FabrykaSpamu
Pajmon
Web Marketing

Edycja: 22 lipca
Jeż o swoim dopalaczu

Indeksujecie? Indeksujemy!

Połowa kwietnia 2008

strona: księgarnia internetowa Aragon z ESCPartners

site Google: 1200 -1500 zaindeksowanych stron, spadek z 5tys

Cel: powtórna indeksacja

Środki: XML Sitemaps

Czynności:

  • wykonanie mapy stron w XML i dodanie jej do Webmasters Tools
  • wykonanie mapy strony w html i linkowanie do niej z każdej podstrony
  • wykonanie kanału RSS i pingowanie co 30 minut
  • zmiana podstawowej skórki
  • linkowanie z zewnątrz tylko do mapy strony

Koniec maja 2008

Rezultat: 7,400 zaindeksowanych podstron (+ przychody z samego systemu partnerskiego).

3 pierwsze czynności zajęły mi tylko kilka chwil, bo sprawiłem sobie sprytny programik (do instalacji na własnym serwerze), który w godzinkę generuje mi plik xml z mapą strony, plik z mapa w htmlu wraz z paginacją, oraz kanał RSS, który aż prosi się o pingowanie :)

Link do programu zamieściłem powyżej (oczywiście, że z refem), i naprawdę wszystkich zachęcam do kupna – 19.99$, które trzeba zainwestować to nic przy kwocie która można wyjąc (np ze sprzedaży punktów w SWL) po zastosowaniu i odczekaniu pewnego czasu. Oczywiście, mówie tu szczególnie o wykorzystaniu go do stron z ESCPartners, ale przyda się on do każdej strony, któa nie jest cmsem, lub brakuję jej któregoś z tych 3 elementów.

WordPress Rewriter

WordPress Rewriter, to wtyczka, która rozwiązała większość moich problemów związanych z brakiem unikalnej treści.

Trafiłem na nią niedawno (czego ogromnie żałuje), przetestowałem i od razu stała się nieodzownym elementem mojego zbioru pluginów do stawiania autoblogów. Czytaj dalej WordPress Rewriter