Kofeina za pół ceny.

Dostałem wczoraj bardzo fajny email od twórcy Caffeinated Content. Email był krótki ale treściwy, zupełnie jak ten post :)

Otóż od piątku 28.11.2008 (oczywiście chodzi o Black Friday, czyli dzień totalnego shoppingu dla Amerykanów po Thanksgiving) dla pierwszych 100 osób które zamówią kofeinę wpisując odpowiedni kod, plugin (oczywiście wszystkie przyszłe aktualizacje darmowe ) będzie dostępny w cenie 38,5$ czyli 50% taniej niż teraz.

Cena przypomina trochę wartość za która ja kupiłem plugin (cena rośnie wraz z ilością kupujących = im więcej ludzi używa kofeiny tym jest droższa) dlatego jestem pewny, że się opłaca.
Autor dopisał też w mejlu, że cena znowu pójdzie do góry w pierwszym kwartale 2009 roku.

No dobra, miało być krótko więc – klikamy w button poniżej i wpisujemy kod EBONYFRIDAY. Przypominam że promocja obowiązuje od 29.11.2009 od 12:00 w nocy czasu EST, czyli nasz czas minus 6h – ale nie dam sobie nic obciąć, że dokładnie tak ;). W każdym razie wystarczy wpisać kod w odpowiednie pole  i kliknąć w Update Cart, jak kod wejdzie, tzn że działa ;)

Buy Now

Tak przy okazji, byłoby zapotrzebowanie na tutoriale jak używać bardziej zaawansowanych funkcji Kofeiny? Kilka jest na stronie kansieo.com i mógłbym ewentualnie potłumaczyć albo dodać coś od siebie. Dajcie znać.

Indeksacja po raz kolejny.

Ostatnio nie mogę zejść z tego tematu i codziennie wpadają mi do głowy coraz to nowe pomysły. Dzisiaj możecie przeczytać jeden z nich :)

Do rzeczy. Wiemy już jak zaindeksować swoje WP, a skoro idzie to tak łatwo, to dlaczego by nie wykorzystać silnika WP do indeksowania stron na innych skryptach?  Prawda, że proste?

Potrzebujemy:

 1. Pełnej listy url swojej strony – możemy wykonać za pomocą tego skryptu
 2. Plugina do WP – Caffeinated Content, chociaż też niekoniecznie, możemy to robić ręcznie (nie polecam), albo znaleźć inny, efektywny sposób (jak znajdziemy to piszemy w komentarzach ;) )
 3. nowej instalacji WP, najlepiej na subdomenie docelowej strony, chociaż może to być gdziekolwiek. Subdomene podałem jako przykład, żeby się nie pogubić później, jak już będziemy wykorzystywać ten sposób na masową skalę ;)

Co robimy:

 1. Instalujemy WP na subdomenie strony która chcemy zaindeksować, korzystając z tych wskazówek.
 2. Tworzymy listę urli (możemy ręcznie) i wklejamy je do odpowiednich plików w kofeinie.
 3. Ustawiamy kofeinę i zapominamy.

Teraz w każdym, szybko indeksowanym poście, będzie znajdował się link do naszej głebokiej podstrony na docelowej stronie. Googielek przejdzie spokojnie, niczego nie podejrzewając :) i ją zaindeksuję.

Tyle na dzisiaj, zdecydowanie za ładnie za firewallem, żeby siedzieć przed monitorem :)

Kofeina da Ci content!

Bynajmniej nie chce dzisiaj pisać o tym, jak efektywnie zarwać noc na pisaniu treści na strony przy filiżance kawy. Nie. Treść (w miarę tematyczna) zrobi się sama i nawet nie będzie pochodziła z kanałów RSS. Niestety nie będzie za darmo, ale myśle, że akurat te kilka dolców warto zainwestować ;)

Nasze ustrojstwo nazywa się Caffeinated Content* for WordPress i jest oczywiście zwykłym pluginem do WP stworzonym przez mądrych ludzi z kansieo.com.

Instalacja jest standardowa, filmik przedstawiający krótkie demo, możemy obejrzeć tutaj.

Krótko o działaniu:

 • plugin tworzy tematyczne posty, bazujące na podanym przez nas słowie kluczowym, pobierając dane z Yahoo! Answer, youtube, albo bazy artykułów
 • tworzy unikalne posty, dodając od razu po kilka komentarzy
 • możemy ustawić wsteczną datę i zapełnić nasz blog np. 50 postami powiedzmy z okresu kwiecień-czerwiec 2008
 • plugin sam stworzy odpowiednie tagi do postów
 • za jego pomocą możemy też ustalić bazę linków do naszych stron, które zostaną odpowiednio wstawione do każdego posta, lub komentarzy

Plugin jest bardzo szybki, w 20 minut możemy stworzyć np. 500 postów wraz z komentarzami, podlinkować je i po kilku dniach cieszyć się z ładnego, unikalnego contentu i dużego site ;)

Aha, bo dla niektórych to może być problem (chociaż nie wiem w sumie jaki ;) ) – plugin tworzy posty w języku angielskim.

Dla wszystkich niezdecydowanych, przypomnę tylko, że żeby wygrać z Google, za każdą zbanowana stronę, musimy postawić 5-10 nowych, a nic tak nie przyśpiesza tworzenia nowych stron, jak kofeina.

* link z refem

PS. Dla wszystkich czekających na aktualizację eksperymentu – aktualizacja będzie, tak samo zresztą jak wpis o zaletach Scuttlera.

Buy Now