Apokalipsa! | WordPress 2.6

Polskie seo-piekiełko jak zawsze daje o sobie znać i to zawsze w najmniej oczekiwanym momencie, ale chyba to już specyfika tej branży i nic się na to nie poradzi. W każdym razie, ja, podobnie jak Pajmon, mogę stwierdzić, że nie pasuję do takiego modelu biznesowego, i to nie dlatego, że jestem na początku drogi, czy dlatego, że nic nie mogę teraz zrobić – po prostu, to nie ja. Wole się odizolować i robić powoli swoje, oduzależniająć się od branży, systemów wymiany, a szczególnie od ludzi na 'topie’.

I chyba też od PiO, na które trafiają coraz głupsze osoby, a wyjadacze wracają jedynie po to, żeby załatwić swoje interesy, a nie podyskutować o seo.

W każdym razie – nie panikujmy, chociaż mamy swoje domeny (i to wcale nie spamowe, a więc wzięte z e-weba) w spisie ogłoszonym przez kolegę Szooka, apokalipsa przyjdzie i albo rozwali wszystko po równo, albo nie zrobi zupełnie nic.

No ale dość o tym..

Jako że natrafiłem przed chwilą na WP 2.6 i jest w nim kilka fajnych nowości, to pokrótce nowości:

  1. Google Gears – wtyczka do przeglądarki, pozwalająca przyśpieszyć nam działanie bloga, poprzez  cachowanie JavaScriptu czy plików css na naszym dysku lokalnym
  2. Theme Preview – nie tak dawno pisałem o wtyczce dzięki której możemy podglądać jak będzie wyglądać nasz blog w nowej skórce, jeszcze przed ukazaniem jej wszystkim odwiedzającym, od 2.6 ta funkcja (podobna) jest w standardzie
  3. Ulepszone zarządzanie pluginami – teraz aktywne i deaktywowane pluginy pokazywane są osobno, co wprowadza większy porządek, no i wreszcie możemy aktywować na raz wszystkie pluginy, za pomocą jednego kliknięcia.

Wszystkie nowe funkcję opisane są oczywiście tutaj.

WordPress + E-Weblink

Na koniec jeszcze, chciałbym umieścić też tutaj (w końcu to blog o WP i Seo ;) )informację o pluginie do WP, który popełniłem przypadkiem, a który bardzo upraszcza instalację systemu E-weblink (oraz wszystkich innych, wystarczy lekka edycja kodu) na naszych WordPressach.

Strona wtyczki

Info na forum e-weblink

E-weblink i Seo.net.pl w pliggu

Dostałem kilka mejli (no, dobra, tylko 2 ;) ) w których pytaliście jak zainstalować w Pliggu nasze najpopularniejsze systemy wymiany linków dynamicznych.

Jest to proces bardzo łatwy jak wie się, gdzie i co wkleić oraz czym zastąpić, więc bez zbędnego wstępu zabieramy się do roboty. Czytaj dalej E-weblink i Seo.net.pl w pliggu

Program partnerski – ESCPartners

 W związku, z szumem jaki powstał w branży w związku ze zbliżającą się konferencją „Właśnie tak – Programy Partnerskie jako dodatkowe źródło dochodu”, postanowiłem dokładniej opisać , wspomniany już przez mnie w jednej z poprzednich notek, polski program partnerski – ESCPartners.pl.

Czytaj dalej Program partnerski – ESCPartners